Nowości:

Drukarnia offsetowa Szczecin

Drukarnia offsetowa Szczecin

Na czym polega druk offsetowy?

Druk offsetowy to typ druku płaskiego, który zyskał ostatnio na popularności. Polega on na przenoszeniu wybranych obrazów za pośrednictwem dodatkowego elementu. Najpierw obraz trafia więc na element pośredniczący, by dopiero potem przedostać się już na docelową powierzchnię. Druk offsetowy jest doskonałym przykładem druku wielonakładowego, który przeważnie stosuje się właśnie w dużych nakładach, wykorzystując go głównie w celach komercyjnych, albowiem w takich sytuacjach wypada on taniej niżeli klasyczny druk cyfrowy.

Nowocześniejsza drukarnia offsetowa Szczecin pozwoli swoim klientom wykorzystać ten typ druku na naprawdę przeróżnych elementach. Wbrew pozorom nie trzeba go stosować tylko i wyłącznie na tradycyjnym papierze, choć tak robi się najczęściej. Równie dobrze ten rodzaj druku sprawdza się na zupełnie innych powierzchniach, wykonywanych nawet z dość nietypowych materiałów, czyli chociażby kartonu, folii czy papieru. Druk offsetowy bywa też nanoszony na płyty PCV.

Jeżeli natomiast kogoś interesuje zadrukowanie wyłącznie kilku prostych powierzchni, powinien on jednak pójść w kierunku bardziej rozpowszechnionego druku cyfrowego. Metodę druku zawsze należy dopasowywać do swoich własnych potrzeb.