Nowości:

Wycena nieruchomości Poznań

Wycena nieruchomości Poznań

Pomyśl ile musisz pracować na 20 000 zł? Pewnie całkiem sporo. Jeżeli dokonujesz aktu sprzedaży lub kupna nieruchomości to kwotę rzędu tej wielkości możesz zaoszczędzić albo stracić. Kupując np. dom realnie warty 400 000 zł, 20 000 zł to ułamek ceny i tak dom o tej wartości może być sprzedany za 380 000 zł jak i 420 000 zł. Negocjacje ceny to umiejętność naprawdę przydatne w życiu.
Z drugiej strony wiele transakcji nie doszło do skutku, z powodu np. 2% rozbieżności ceny pomiędzy kupującym i sprzedającym. Bywa, że obie strony są bardzo zainteresowane transakcją do której jednak nie dochodzi, właśnie przez ułamkowe różnice w cenie.Sam z doświadczenia wiem, że lepiej czasami sprzedać coś za cenę kompromisową, niż nie sprzedać w ogóle.
Przed podjęciem negocjacji kluczowe jest jednak określenie ceny minimalnej/maksymalnej, która nas satysfakcjonuje, a także wycena nieruchomości. Wycena nieruchomości Poznań jest szczególnie trudne, ze względu na to jak dynamiczny jest rynek nieruchomości w mieście nad Wartą.