Nowości:

Właściwe konto w banku

Właściwe konto w banku

Co jest tak specjalnego w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, że banki tak zawzięcie konkurują ażeby to właśnie tam klient posiadał konto? W ofercie znacznej liczby banków są konta za darmo, wzbudza to podejżliwość ewentualnych konsumentów. Co wobec tego jest istotne jeżeli chodzi o dobór właściwego konta w banku?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie należy najpierw przeanalizować specyfikę branży bankowej w Polsce. Zgodnie z najnowszymi badaniami Polacy sceptycznie podejmuja decyzje co do zmiany swojego banku. Taka przemożna wierność klientów jest skarbem, albowiem do kogo zgłosi się już zdobyty klient starać się o pożyczkę jeżeli nie do własnego banku? Od czasu do czasu przeciętny klient korzysta też z innych usług, jakie ma w swojej ofercie jego bank, zkonto w bankuwłaszcza, że oznacza to dla niego mniej formalności a niżeli w obcym banku. Często nawet jeśli warunki konkurencji są korzystniejsze. Często konto w banku jest pierwszym etapem, który związuje klienta z jego nowym bankiem na stałe. Ludzie są często przez banki kuszeni propozycją całkowicie darmowego konta. Wypada niemniej mieć na uwadzę, iż nie wszystko złoto co się świeci. Kluczowym czynnikiem jest to, co tak naprawdę jest bezpłatne i na jak długo obowiązuje taka oferta.

Do darmowych w intencji zapisów takich ofert zalicza się jedynie prowadzenie konta w danym banku. Ludzie wykonujący dużo transferów winny się natomiast zainteresować kosztami takich operacji Warto wiedzieć, że część banków proponuje wypłaty i transfery za darmo na swoich bezpłatnych kontach. Niemniej jednak spora część banków czerpie z tego korzyści. Opłaty za usługi mogą być duże a nawet być wyższe niż miesięczny koszt prowadzenia odpłatnych kont. Własne konto bankowe niewątpliwie sprawia, że życie jest prostsze, powinno się wszak z rozwagą do niego podchodzić i stronić od podejmowania nieprzemyślanych decyzji. Decyzję o zmienie konta, wypada poprzedzić gruntowna analizą opcji obecnych na rynku.